Kurs pedagogiki cyrku Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi

W zeszłym tygodniu odbył się kurs pedagogiki cyrku organizowany przez Otwartą Przestrzeń Cyrkową Carnival w Łodzi.Z uwagi na panującą w Carnivalu zimę, przyszli trenerzy pedagogiki cyrku mieli możliwość trenowania w innych niż dotychczas przestrzeniach. Wszystko dzięki uprzejmości spółdzielni socjalnej Spóła Działa (http://www.spoladziala.pl/onas/) oraz Teatrowi Zamiast  http://www.teatrzamiast.pl/, którzy udostępnili swoje przestrzenie na czas trwania kursu. Ich pomoc była nieoceniona, dziękujemy.

Kurs pedagogiki cyrku-5

fot. Jakub Dylewski

Kursanci mieli okazję zgłębiać wiedzę w wielu dyscyplinach: Rozwiązanie trudnych sytuacji szukano  w dyskusji po odegrywaniu scenek
na interwentional workshop. Metodyka oraz animacja czasu wolnego prezentowała sposoby
na zaszczepienie cyrkowej pasji w poszczególnych grupach wiekowych. Warsztaty żonglerskie natomiast rozwijały umiejętności zapanowania nad czasem, przestrzenią oraz zidentyfikowanymi obiektami latającymi tj. talerze, piłki, maczuki, diabola….

Czas tzw. wolny od warsztatów był przestrzenią do wspólnych treningów oraz wymiany doświadczeń. Zajęcia z magii i iluzji pozwoliły niektórym uczetnikom zadziwić Pana recepcjonistę w hostelu.

Kurs pedagogiki cyrku-8

fot. Jakub Dylewski

Akrobatyka i Ekwilibrystyka uświadomiły, że zaufanie, współpraca i zachowanie równowagi we wszystkim ma znaczenie.
Zajęcia pantomimiczne zakończyły tegoroczną edycję kursu. Niesamowite, jak kolejność myśli emocji oraz późniejszego działania może przysporzyć tylu trudności….

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w kursie, mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie iskierką w przekazywaniu cyrkowej pasji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *