Kurs Pedagogiki Cyrku listopad 2014

7-11 LISTOPADA 2014, ŁÓDŹ

Organizator: Fundacja Miasto Projekt,
Jednostka wykonawcza: Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa

_MG_1944_net
Już po raz czwarty zapraszamy pedagogów, nauczycieli, pasjonatów sztuki cyrkowej oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kursie pedagoga cyrkowego.

Czego się dowiesz?

– gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku:gry integracyjne, ruchowe, teambuidingowe, budujące zaufanie, icebreakery, energizery.
– umiejętności cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, magia i iluzja, pantomima
– metodyka prowadzenia zajęć, przykłady dobrych praktyk i sposoby rozwiązywania problemów
– dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy
– zabawy, sztuczki i triki przydatne w pracy i w życiu prywatnym


Jak wygląda kurs:
-4 godziny akrobatyki ( podstawy akrobatyki partnerskiej, piramidki, gry i zabawy)
-5 godzin żonglerki ( piłki, maczugi, obręcze, chustki, diabolo, talerzyki)
-5 godzin ekwilibrystyki ( szczudła, rolabola – równoważnia, monocykl,
slackline-taśma do chodzenia)
-4 godziny magii i iluzji ( sztuczki z przedmiotami codziennego użytku, gagi sceniczne)
-2 godziny gier i zabaw integracyjnych i innych
-3 godziny animacji czasu wolnego ( metodyka pracy animatora,
praca z mikrofonem, gry i zabawy dla różnych grup)
-3 godziny metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą ( dobre praktyki, rozwiązywanie problemów)


Dodatkowo można też wziąć udział w module Klownada i Pantomima

-4h klownady ( budowanie postaci, gagi sceniczne)
-4h pantomimy ( podstawowe ćwiczenia, zadania pantomimiczne, praca z ciałem
i mimiką)


To także:

-5 dni spędzonych w gronie niesamowitych ludzi
-Kabaret cyrku współczesnego
-Sala do ćwiczeń i sprzęt
-Materiały dla uczestników kursu


Certyfikat:

Po przeprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat pedagoga cyrku, uznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Certyfikat będzie wymieniał liczbę godzin kursu oraz dziedziny cyrkowe, z jakich były przeprowadzone warsztaty .


Miejsce kursu :

Łódź, Carnival, Otwatra Przestrzeń Cyrkowa, ul. Siewna 15, w:
Fabryka Vera 4 piętro.


Zgłoszenia oraz pytania na adres:

zuzanna.jarmakowska@gmail.com lub 607450171.

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.


INFORMACJE O INSTRUKTORACH
solo chustaJustyna Kozulska-Biesiada- ( akrobatyka, organizator kursu,
gry i zabawy integracyjne)
Akrobatka powietrzna i naziemna. Żonglerka
i doświadczony pedagog cyrku. Od 2003 roku zajmuję się różnymi sztukami cyrkowymi.Ukończyłam kurs pedagogiki cyrku (Dyplom Ministerstwa Edukacji). Moja fascynacja zaczęła się od tańca z ogniem. Następnie nauczyłam się żonglować. Jeżdżę na monocyklu,od 2008 roku moją największą pasją jest chusta wertykalna. Akrobatyka w powietrzu, kiedy to na wysokości 6 metrów tańczę z chustą. Daje mi to dużo siły, pewności siebie i radości z przestrzeni, którą odkrywamz każdym ruchem.Z grupą Arta Foc oraz ze Studenckim Kołem Żonglerskim w Toruniu organizowaliśmy w latach 2006-2009: Międzynarodowy Festiwal Kuglarski ALTERGRAWITACJA, ALTERGRAWITACJA VARIETE KABARET CYRKOWY, Toruńskie Dni Sztuk Cyrkowych i wiele innych warsztatów i pokazów.
Byłam Stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, stypendium artystyczne lipiec- grudzień 2009.Byłam też Stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium z budżetu, upowszechnianie kultury, styczeń- czerwiec 2011.Od 2009 jestem Prezesem Fundacji Miasto Projekt. Organizuję wymiany młodzieży w ramach programu Młodzież w Działaniu, wpsółpracuję z wolontariuszami i koordynuję projekty realizowane przez Fundację. Cały czas szkolę się w pracy z młodzieżą. Uczestniczyłam między innymi w projektach wymiany młodzieży w Polsce i za granicą jako koordynator i instruktor. W lutym 2013 ukończyłam Long Time Training Course- Urabn Youth- organizowany przez Narodową Agencję Francuską
i Węgierską dotyczący pracy z młodzieżą, trudną młodzieżą, streetworkingiem i włączaniem młodzieży z mniejszymi szansami.

mateusz kownackiMateusz Kownacki- żonglerka
Żongler, mim, aktor. Pedagog cyrkowy z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się żonglerką od 2004 r. Specjalista w żonglowaniu piłkami, maczugami, obręczami; znawca contact jugglingu, diabolo oraz żonglerki partnerskiej i grupowej.Szkolił się u jednych
z najlepszych żonglerów na świecie, m.in. Stefan Sing, Matthias Romir, Emilliano Allesi, Sean Gandini. Brał udział w licznych pokazach w Polsce (Toruń, Łódź, Bydgoszcz, Warszawa), Europie (Bruksela) oraz Azji Mniejszej (UAE).Współorganizator czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja oraz kilku artystycznych Variete.Współpracował z licznymi placówkami kulturowymi (m.in. Dom Muz, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki). Instruktor podczas tygodniowego międzynarodowego projektu cyrkowego ”INTheatERCULTURArtL” w Łodzi oraz podczas licznych jednodniowych imprez organizowanych na terenie całej Polski. Cyklicznie prowadził warsztaty kuglarskie dla dzieci i młodzieży w toruńskim Domu Muz. Skończył kurs pedagogiki cyrku dziecięcego w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.Aktywny twórca toruńskiej przestrzeni kuglarskiej – organizator spotkań i treningów żonglerskich.Uczestnik intensywnego kursu pantomimy w Teatrze na Woli
w Warszawie.Intersuje się tańcem współczesnym, pantomimą oraz tai chi.Absolwent astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

rafal
Rafał Mikołajewski- Jestem pedagogiem, instruktorem teatralnym, animatorem kultury, żonglerem, szczudlarzem, aktorem. Organizuję otwarte spotkania żonglerskie w Łodzi.
Od 2005 roku prowadzę działania edukacji cyrkowej
i teatralnej na terenie całej Polski. Warsztaty jakie proponuję są oryginalną formą twórczej aktywności oraz nowatorską metodą ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów uczestnicy odszukująi rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji, brania odpowiedzialności za siebie i innych. Uczą się różnych sposobów wyrażania swoich uczuć i emocji, nabywają nowych zdolności manualnych. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy. Celem działalności jest propagowanie kultury i sztuki, rozwijanie zdolności manualnychi ruchowych, pogłębianie wyobraźni twórczej, wykorzystanie nietypowych form relaksui koncentracji, organizacja czasu wolnego.
Zajęcia to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywniai synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

Marcin Połoniewicz aka Pan Ząbek-magia i iluzja- mgr pedagog ukończył uczelnie TWP W Olsztynie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i sztuka oraz Uniwersytet Ludowy we Wzdowie z tytułem animatora i czeladnika z rękodzieła ludowego.Ukończył kurs kaskaderów filmowych.Współpracował z teatrem Dramatycznym w Warszawie,Teatrem Pantomimy we Wrocławiu,Teatrem Gardzienice
Założyciel grupy cyrkowej Klan Grus oraz współorganizator Środkowo Europejskich Spotkań Teatralno- Cyrkowych.Iluzjonista- showman.Twórca postaci „Pana Ząbka”.

asiaJoanna Sakowicz- klownada

Z wykształcenia filozof i pedagog. W 2010roku wyjechała do Berlina na wolontariat do cyrku dziecięco młodzieżowego i tam tez mieszka na stale. Pracuje jako klaun, artysta cyrkowy oraz animator kultury.
Jest współzałożycielka grupy klaunów – Leer Vacuum oraz twórca projektów solowych. Od początków swojej przygody z klaunada zajmuje się metoda wypracowana przez Michela Dallaire, założyciela szkoły klaunów we Francji – Hangar des Mines. Zafascynowana teatrem ruchu, fizycznym, maska neutralna, tańcem oraz muzyka na żywo. W warsztatach przez siebie prowadzonych stara się wspomóc każdego uczestnika w procesie poznawania jego tudzież jej specyficznego humoru, sposobu bycia oraz ekspresji scenicznej, która prowadzi do śmiechu oraz czystej przyjemności grania.


 

bartek ostapczukBartłomiej Ostapczuk- pantomima

(ur. 1977 w Warszawie) – polski aktor-mim, choreograf, autor scenariuszy i reżyserii przedstawień teatru pantomimy. Pomysłodawca
i założyciel Teatru Pantomimy Mimo, Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli. Współzałożyciel Fundacji Centrum Pantomimy. Autor choreografii i ruchu scenicznego przedstawień w teatrach dramatycznych. Bartłomiej Ostapczuk w latach 1998-2001 był aktorem Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz Studia Mimów pod dyrekcją Stefana Niedziałkowskiego. Od 2005 r. jest dyrektorem artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu odbywającego się w Teatrze Na Woli w Warszawie. W ciągu ostatnich lat festiwal stał się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Na łamach pisma „American Theatre Magazine” został uznany za jedno z głównych wydarzeń w Europie w kategorii sztuki mimu i teatru ciała.Bartłomiej Ostapczuk występował jako aktor amerykańskiego teatru pantomimy „Alithea Mime Theatre”. Był stypendystą „The School for Mime Theatre” w USA w latach 2001, 2003-2004.Występuje gościnnie na scenach warszawskich teatrów min. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Och-Teatru, Teatru Na Woli, Teatru Powszechnego, Teatru Królewskiego w Wilanowie w spektaklach reżyserowanych między innymi przez: Krzysztofa Warlikowskiego, Mariusza Trelińskiego, Mikołaja Grabowskiego, Tomasza Koninęi Achima Freyera.Bartłomiej Ostapczuk jest również laureatem różnych nagród festiwali teatralnych. Jest wykładowcą teatru pantomimy w ramach projektu Mazowieckiego Centrum Kulturyi Sztuki-Inspiracje (od 2004 r.) oraz współtwórcą projektów
i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu.
Od 2005 r. prowadzi w Warszawie studio teatru Pantomimy, którego siedzibą jest warszawski Teatr Na Woli.Występował na scenach teatralnych Japonii, Portoryko, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Francji, Izraela, Korei Płd.

 


 

łukasz wójcikŁukasz Wójcik- animacja czasu wolnego

mgr wychowania fizycznego,  twórca autorskiego programu nauczania rekreacji ruchowej, certyfikowany animator turystyki dzieci i młodzieży, animator czasu wolnego

trener pływania drugiej klasy, ratownik WOPR

wychowawca i kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży,

technik fizjoterapii, animator promocji zdrowia,

instruktor/szkoleniowiec Nordic Walking, instruktor narciarstwa zjazdowego

dodatkowo zajmuje się: żonglerką, poi w stopniu podstawowym, chodzi na szczudłach

 


 

marek zagalskiMarek Zagalski
Szczudlarz, żongler, monocylkista. Animator i artysta cyrkowy.

Sztukami cyrkowymi zajmuje się od pięciu lat stale doskonaląc swoje umiejętności. Jest kuglarzem na „pełnym etacie” prowadząc razem z żoną firmę oferującą oprawę artystyczną imprez. Chętnie łączy różne dziedziny żonglując na rola-bola, czy taśmie; malując ciałem wraz
z żoną w acrobalansowym tańcu. Ukończył kurs Pedagogiki cyrku. Prowadził cykliczne warsztaty cyrkowe dla dzieci w SP 70, SP 79, placówki Caritas w Łodzi. Absolwent Politechniki Łódzkiej na wydziale Mechanicznym. Zapalony konstruktor i miłośnik dawnej motoryzacji, brał udział w pokazach kaskaderskich na motocyklu, zdobywał nagrody w wyścigach motocykli zabytkowych.

 


 

artur perskawiecArtur Perskawiec- akrobatyka
Akrobata, kaskader, żongler, slackliner
i pedagog cyrkowy; Ukończył szkołę Kaskaderów; Mistrz juniorów w Judo;Od 7 lat zajmuje się sztukami cyrkowymi i coachingiem. Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi. Uczestnik projektów teatralnych i cyrkowych w kraju i za granicą. Ukończył kurs pedagogiki cyrku. Interesuje się również NLP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *